sobota, 27 grudnia 2014

Stara skrzynka. An old box.

           
      Przecież to tylko stara drewniana skrzynka... pomyślicie. I do tego brudna... Zgadzam się z wami, chociaż może tak niezupełnie do końca. Dla was to tylko stara skrzynka, a dla mnie to aż stara skrzynka. Znalazłam ją w mojej piwnicy. Leżała tam kilka lat zapomniana. Ostatnio jednak przemówiła do mnie... Zobaczyłam ją przypadkiem robiąc porządki i od razu w mojej głowie zaczęły kłębić się setki myśli. Kwiaciarnia? Warzywniak? Pasmanteria? Sklep z pamiątkami?

            Skrzynka ma wymiary 26 na 36 cm i głębokość 10 cm. Wieczko było przykręcone na duże zawiasy, które od razu rozkręciłam. Rozmontowałam także skrzynkę i posklejałam porządnie. No, a że tak mnie natchnęło do pracy to wyszpachlowałam jeszcze wnętrzne. Muszę przyznać, że aż roznosi mnie chęć do przekształcenia tej zwykłej skrzyneczki w coś pięknego i dania jej nowego życia. Chyba już zdecydowałam co z niej zrobię... Poczekacie, zobaczycie...
       
   
 It is just an old box... you'll think. An old dirty box. Yes, you're right but... for you it is only a box and for me it is much more than a box. I have found it in the basement. I saw it while I was doing some cleaning. It had spent a lot of time there but this time it started talking to me... And suddenly hundreds of thoughts started to cross my mind. A florist? A grocery? A haberdasher? A souvenir shop?           The box measures 26 for 36 cm and it is 10cm deep. The lid was fixed with two big hinges that I unscrewed. I dismantled the box, too, as it was quite shabby, and I glued all the pieces together once more. I have plastered the inside of the box,too. I admit that I can't wait to change the box into something beautiful and to give it a new life. I think I have decided what to do with it. You'll wait... you'll see.

6 komentarzy:

 1. Que bien,un nuevo proyecto en marcha,me encantará verlo!!!!
  Besos.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, ciekawa jestem co w niej urządzisz, i coś mi się zdaje, że jeszcze w tym roku ;-) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magda, mimo, że skrzyneczka mała to projekt mam dość ambitny. W tym roku nie dam rady, zostały juz tylko trzy dni :-)

   Usuń
 3. Espero ver la creación.
  ¡¡¡Felices Fiestas!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia. Na pewno będzie to coś czaderskiego ☺☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Mała skrzynka - duży potencjał. Już jestem pewna, że będzie to coś niezwykłego. Czekam niecierpliwie.

  OdpowiedzUsuń