sobota, 15 listopada 2014

Nowe ozdoby i pierwszy gwiazdkowy prezent. New ornaments and the first Christmas gift.

             
              Przyznam, że ostatnio bardziej niż miniaturkami zajmowałam się szyciem, jednak jak tu żyć bez miniaturek. Tak więc coś udało mi się stworzyć. Mój wiktoriański domek powoli przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Moi mali lokatorzy nie mogą doczekać się choinki (która właśnie do nas jedzie) zrealizowanej na zamówienie. Praca wre i powstaje coraz więcej ozdób, tak, by drzewko wyglądało pięknie i bogato. Ciężka to praca, bo wycinanie i złocenie jedno- lub dwu-centymetrowych ozdób to nie lada wyzwanie. Tym razem oprócz kolejnej parti zawieszek przedstawiających aniołki i dziecinne głowki ( bardzo powrzechnych wiktoriańskich ozdób) powstały także wiszące stożki, lub, jak kto woli, rogi. Powstał też pierwszy prezent - lalka dla Marianny. Lalka wykonana jest z masy Opla i mierzy sobie trzy i pół centymetra. Chociaż lalkę Marianna dostanie dopiero pod choinkę, to nie oparłam się zrobieniu im wspólnego zdjęcia.

              Oprócz przygotowań do świąt udało mi się znaleźć chwilkę na zrobienie nowej roślinki - tym razem jest to palma. Wykonana z tektury, miedzianych drucików i Fimo. Przyznam, że wyprofilowanie liści nie było takie proste, ale jako, że to pierwsza próba jestem zadowolona z rezultatu. 

 


 A na koniec zdjęcie wejścia, w którym przybył nowy dywan i stojak na parasole (jeszcze bez parasoli).               I admit that lately I haven't had a lot of time for miniatures as I was occupied with sewing. But is life without miniatures possible? I managed to make some new Victorian ornaments for my Christmas tree (that is arriving to me)  and the first Christmas gift - a doll for Marianne. The ornaments are typical Victorian angels, girls' faces and cones. I also tried to create a palm tree. It was not easy to model the shape of the leaves but as it's been my first attempt I am quite  satisfied with the result. 

3 komentarze:

 1. ale jesteś pracowita. Lala cudna :-) Marianna będzie zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 2. Привет, Камилла!
  Вы сделали очаровательную куклу!Я пыталась делать листья из пластики. Это не простая задача. Мне кажется, вы сделали замечательную пальму!
  Камилла, я хотела вас спросить. Какой номер вазы вы выбрали? Напишите пожалуйста!
  Татьяна

  OdpowiedzUsuń
 3. Has hecho unos preciosos detalles!!!!
  Besos.

  OdpowiedzUsuń