czwartek, 4 maja 2017

Torba plażowa - tutorial. A beach bag tutorial.

                   
             Zbliża się lato. W sklepowych witrynach widać już manekiny w strojach kąpielowych. Może pogoda nie do końca jeszcze sprzyja plażowaniu, ale warto już zacząć przygotowania do sezonu. Jedna z moich lalek zażyczyła sobie torby plażowej. Jako, że czasem lubię oderwać się od plecenia i zrobić coś innego, z chęcią zasiadłam do zrobienia ów torby. Robi się ją bardzo szybko i łatwo, bo jest częściowo klejona. Niestety w tak małej skali widoczne przeszycia wyglądają na gigantyczne, dlatego tym razem oprócz igły i nitki użyłam kleju właśnie. Może i wam przyjdzie ochota na torbę w miniaturze. 

                  The beach season is coming! We can already admire beach costumes in a lot of shop windows.  Maybe the weather is not good enough to go sunbathing yet but we can start preparing ourselves and our dolls for summer. One of my dolls asked me for a beach bag. I do like creating different types of miniatures, not only handweaving baskets, so I made the bag with pleasure. The bag is really easy to make as it is mostly glued. Please, feel free to use my tutorial to make a bag for you!


Przygotowujemy odpowiedniej wielkości kawałki materiału.
Prepare pieces of fabrics like in the photo.

Wszystkie kawałki materiału zaginamy jak na zdjęciu i podklejamy pod spód ok. 5 mm. W mniejszych kawałkach materiału zaginamy dłuższe brzegi, a w dłuższym kawałku zaginamy węższe brzegi. Materiał na rączki smarujemy klejem i składamy na pół.

Put a little amount of glue on the wider edges of the smaller pieces and on the narrower edges of the larger piece and fold them like in the photo. Prepare handles folding the stripes in the middle and glueing the two sides together.
Na większy kawałek materiału naklejamy rączki ( na widocznych zagięciach) a następnie mniejsze kawałki materiału. Ważne by poszczególne kawałki materiału sklejony były podklejonymi brzegami do siebie.

Glue the handles on the edges of the bigger piece of fabrics ( on the folding) and then glue the smaller pieces on the bigger piece like in the photo.
Składamy całość właściwą stroną do środka i zszywamy jak na zdjęciach. Następnie odwracamy torbę na prawą stronę. Możemy przyozdobić według uznania.
 Fold the "bag" with the right side inside and sew the edges like in the photos. Swivel the bag inside out.
I torba gotowa. And the bag is ready.

9 komentarzy:

 1. Very nice and summery!
  hugs

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za tutorial. Chętnie zrobię swoim panienkom taką torbę plażową. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Preciosas, gracias por el tutorial:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Es perfecta para el verano! Muy bonito tutorial,gracias!!!!
  Besos.

  OdpowiedzUsuń
 5. Qué bonito!!!! Gracias por compartir!!! ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za tutorial! Urocze torby, chcąc jakoś spróbować zrobić takie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Molto carina questa borsa da spiaggia. Grazie del tutorial.

  OdpowiedzUsuń